Grau de Multimèdia Universitat Oberta de Catalunya

Benvinguts

Aquest és un espai amb materials de l’assignatura Metodologia i desenvolupament de projectes en xarxa del Grau de Multimèdia de la Universitat Oberta de Catalunya.

En aquest recurs web hi trobareu informació complementària i actualitzada sobre alguns dels conceptes desenvolupats en els diferents mòduls gràcies a enllaços a llibres, articles, llocs webs o material audiovisual.

Esperem que aquesta informació us sigui d´interès!!

Darrers articles

  • Noves maneres de plantejar-se la gestió de projectes

    Us facilitem un recull d’enllaços sobre la gestió àgil de projectes. Esperem que us interessin. Explicando Scrum a mi abuela http://geeks.ms/blogs/jorge/archive/2007/05/09/explicando-scrum-a-mi-abuela.aspx Manual de Scrum http://www.scrummanager.net/files/sm_proyecto.pdf   Metodologías ágiles para el desarrollo de software: Scrum y Kanban entre otros. http://www.desarrolloweb.com/manuales/metodologias-agil-desarrollo-software.html   The Scrum Master Training Manual http://mplaza.pm/product/scrum-master-training-manual/   Flexibilidad con Scrum http://www.navegapolis.net/files/Flexibilidad_con_Scrum.pdf4   The Scrum Guide™ http://www.scrumguides.org/docs/scrumguide/v1/scrum-guide-us.pdf   Cinco aplicaciones […]

  • Cap de projecte

    Us adjunto alguns enllaços relacionats amb el mòdul didàctic 5 i la figura del cap de projecte: – Algunos buenos consejos para jefes de proyecto http://manuelgross.bligoo.com/content/view/982547/Algunos-buenos-consejos-para-jefes-de-proyecto.html – Los valores del Jefe de Proyecto http://www.deltaasesores.com/articulos/autores-invitados/otros/4311-los-valores-del-jefe-de-proyecto – La Función de Project Manager o Jefe de Proyecto http://msaffirio.wordpress.com/2005/12/13/la-funcion-de-project-manager-o-jefe-de-proyecto/ – The Silent Partner http://www.buzzfeed.com/robf4/the-silent-partner – Habilidades de un gerente […]

  • Gestió de riscos

    Aquí trobareu enllaços a recursos en línia sobre la Gestió de riscos: – Risk Management. A Critical Capability for Project Managers http://www.projectsmart.co.uk/risk-management.html – Riesgos http://www.ey.com/ES/es/Services/Advisory/Risk/Advisory-Services_Risk – How Will Risk Affect Your Next Project? http://blog.multimediasolutions.com/2011/01/26/how-will-risk-affect-your-next-project/ – Metodología para la gestión del riesgo en proyectos http://arantxa.ii.uam.es/~jms/pfcsteleco/lecturas/20120921SergioSebastianRodriguez.pdf – La gestión de riesgos de un proyecto http://www.monografias.com/trabajos-pdf2/gestion-riesgos-proyecto/gestion-riesgos-proyecto.pdf